Ilus. Wiktor Knowski | Vackground / Unsplash | Getty Images / Unsplash

1. Nowy telefon Google’a pozwoli Ci nagiąć rzeczywistość

Google jest kolejną firmą, która wprowadza narzędzia do edycji zdjęć z wykorzystaniem AI, po Samsungu i Apple. Nowa funkcja „Reimagine” w Pixel 9 idzie o krok dalej niż zeszłoroczny Magic Editor, umożliwiając użytkownikom i użytkowniczkom generowanie dowolnych obiektów na zdjęciach za pomocą poleceń tekstowych. Jak sprawdził zespół magazynu The Verge, efekty mogą być co najmniej niepokojące. Dzięki nowym narzędziom edycji zdjęć możemy np. zmienić zdjęcie ulicy w scenę krwawej zbrodni albo polanę w obraz katastrofy wojskowego śmigłowca. Kto stwierdził, że to dobry pomysł, żeby dawać każdemu użytkownikowi i użytkowniczce smartfona dostęp do narzędzia modelującego rzeczywistość?

2. Rakieta Bezosa exploduje

Firma Jeffa Bezosa, Blue Origin, zmaga się z poważnymi problemami, próbując zdążyć na październikowy termin startu rakiety orbitalnej New Glenn na misję NASA EscaPADE, podaje portal Futurism. Mimo nadziei na wykorzystanie rzadkiego wyrównania Ziemi i Marsa Blue Origin napotyka poważne opóźnienia, w tym eksplozję górnej części rakiety podczas testów. Rakieta, mająca konkurować z Falconem 9 od SpaceX, już jest spóźniona 4 lata. Czy możemy wrócić proszę do czasów, kiedy kryzys wieku średniego objawiał się kupnem motoru, a nie detonowaniem rakiet kosmicznych? Tak, mówię też o tobie Elon.



3. Trailer Megalopolis wycofany po ujawnieniu, że zawierał nieprawdziwe opinie krytyków

Trailer do nowego filmu science fiction Francisa Forda Coppoli „Megalopolis” został wycofany przez dystrybutorów po tym, jak okazało się, że zawierał wymyślone cytaty od znanych krytyków filmowych, jak donosi Variety. W trailerze, zamiast tradycyjnych pochwał, przedstawiono Coppolę jako „niezrozumianego” geniusza, pokazując cytaty krytyczne wobec jego wcześniej uznanych filmów, takich jak „Ojciec chrzestny” i „Czas Apokalipsy”. Problem w tym, że większość przypisanych negatywnych recenzji krytykom, takim jak Pauline Kael z magazynu New Yorker czy Andrew Sarris z The Village Voice, była fikcyjna.

4. Nowa funkcja na Instagramie to powrót do ery MySpace i Tumblera

Już nie długo będziemy mogli dodawać fragmenty piosenek do naszego profilu na Instagramie, podaje portal The Verge. Opcja uwzględnia dodawanie 30-sekundowych fragmentów utworów i jest promowana we współpracy z Sabriną Carpenter. W ten sposób będziecie mogli posłuchać teasera jej najnowszego utworu „Taste”.

5. Ujawniono informacje o pułapce na kosmitów zastawionej przez rząd USA

Luis Elizondo, były urzędnik Pentagonu, który twierdzi, że rząd ukrywa wiedzę o istnieniu istot pozaziemskich, opublikował swoją autobiografię. Jak donosi Daily Beast, w książce „Imminent: Inside the Pentagon’s Hunt for UFOs” Elizondo stwierdza, że Pentagon w końcu pozwolił mu ujawnić pełną prawdę, w tym o „pułapkach” zastawianych przez rząd, aby złapać niezidentyfikowane obiekty latające (UAP). „Mieliśmy plan stworzenia naprawdę dużego śladu nuklearnego” — powiedział Elizondo — „coś, czemu wiedzieliśmy, że UAP nie będzie mogło się oprzeć”.

Polecam: Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci, Werner Herzog (2016)

Film bada wpływ internetu i technologii na współczesne życie. Herzog prowadzi nas przez różne aspekty cyfrowego świata, od jego początków aż po futurystyczne wizje, pokazując zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki rozwoju technologii. Porusza tematy takie jak sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, uzależnienie od internetu oraz przyszłość ludzkości w erze cyfrowej. Jest to refleksyjna podróż, która zadaje ważne pytania o to, jak nowoczesna technologia kształtuje naszą rzeczywistość i jakie są tego konsekwencje.

Zostaw komentarz

Polecamy:

Podcast #7: Jak być eko w internecie?

Podcast #7: Jak być eko w internecie?

Tygodnik

Tygodnik #12: Więzienie przyszłości, kosmiczny spacer i IFA 2024

Teorie spiskowe - 26. Piętro

Kto zarabia na spiskach?

Tygodnik #9: Przeceny w metawersie, wpadka Google i AI w rękach Polek

Tygodnik # 11: Lądowanie Bielika i aresztowanie twórcy Telegrama

“Nie mogłem mówić rodzinie, czym się zajmuję”. Ciąg dalszy reportażu o szkoleniu AI

“Nie mogłem mówić rodzinie, czym się zajmuję”. Ciąg dalszy reportażu o szkoleniu AI

Czego uczymy się w pierwszej pracy? 

Tygodnik

Tygodnik #10: Pułapka na kosmitów i apka do zaginania rzeczywistości

Podcast #6: Dlaczego potrzebujemy kobiet w branży tech? 

Podcast #6: Dlaczego potrzebujemy kobiet w branży tech? 

Nigdy nie mów nigdy. Jak człowiek buduje sobie następcę 

Nigdy nie mów nigdy, czyli jak człowiek buduje sobie następcę 

Czy roboty-mordercy zakończą wojny? - 26.Piętro

Czy roboty-mordercy zakończą wojny?