Ilus. WK / 26. Piętro

1. Meta prezentuje generator filmów AI

Kilka miesięcy po ogłoszeniu przez OpenAI generatora filmów Sora, Meta pokazało możliwości ich konkurencyjnego produktu. Movie Gen pozwala nie tylko tworzyć filmy na podstawie promptów, ale również edytować istniejące materiały. Np. zmieniać zdjęcie w film czy modyfikować inne materiały wideo. W prezentacji pokazali, jak portret kobiety można zmienić w nagranie, jak pije kawę albo biegnącego mężczyznę ubrać w strój dinozaura. Meta Movie Gen nie jest jeszcze dostępny dla szerszej publiczności. Jak napisał Chris Cox, dyrektor ds. produktów Meta, generowanie filmów przy użyciu ich systemu jest wciąż za drogie i zajmuje zbyt wiele czasu. 

2. Wyciek Mac Booków w Rosji

Już dwóch rosyjskich YouTuberów opublikowało filmy, w których otwierają rzekomo nowego 14-calowego Mac Booka PRO z chipem M4. Wygląd i specyfikacje przedstawione w filmikach zgadzają się z oczekiwaniami co do najnowszej wersji flagowego komputera Apple’a, którego premiery spodziewamy się dopiero w listopadzie. Firma do tej pory nie zapowiedziała jednoznacznie jego wydania ani szczegółów specyfikacji. Według śledztwa magazynu Bloomberg, może to być jeden z największych wycieków z magazynów Apple’a w historii. Jeden z cytowanych przez portal sprzedawców twierdził, że jest w posiadaniu nawet 200 egzemplarzy najnowszego Mac Booka PRO. 

3. Google wprowadza wyszukiwanie wideo

Największa wyszukiwarka internetowa w ostatnim czasie wprowadza nowe sposoby na znajdywanie odpowiedzi w sieci. Po wyszukiwaniu poprzez zakreślanie przyszedł czas na nagrywanie pytań. Przy użyciu Google Lens możesz nakierować kamerę telefonu na obiekt, o który chcesz zapytać, włączyć nagrywanie i zadać pytanie na głos. Wówczas narzędzie przeniesie cię do wyników wyszukiwania, które w pierwszej kolejności wyświetlą odpowiedź wygenerowaną przez AI. Nowe sposoby wyszukiwania to kolejny krok Google w kierunku wykorzystywania sztucznej inteligencji w ich wyszukiwarce.


Czytaj: Zbyt wielcy, by odpisać


4. Snapchat i Reddit najwyżej w rankingu prywatności mediów społecznościowych

Badanie przeprowadzone przez Incogni, serwis usuwający dane na temat danej osoby z sieci, ujawnia różnice w traktowaniu prywatności przez czołowe media społecznościowe. Najbezpieczniejsze z perspektywy wykorzystywania danych użytkowników i użytkowniczek są kolejno Reddit i Snapchat. Na samym dole tabeli wyników znalazły się trzy platformy należące do firmy Meta: Instagram, Messenger i Facebook.

„Platformy społecznościowe nie tylko nie są prywatne, ale ich strategia generowania zysków często opiera się na gromadzeniu i wykorzystywaniu jak największej ilości danych osobowych” – czytamy w raporcie Incogni. „Użytkownicy często błędnie uważają się za klientów platform, ale te częściej uważają za za swoich klientów reklamodawców, z którymi współpracują.”

Polecamy: Dziki robot (2024), reż. Chris Sanders

Robot trafia na bezludną wyspę, gdzie uczy się przetrwać, adaptując się do nowego środowiska. Ta przepiękna i wzruszająca animacja może przynieść wiele, różnych interpretacji. Od próby odnalezienia się w obcej rzeczywistości, realiów osoby reprezentującej inną kulturę, aż po rzeczywistość osób na spektrum. Głosu użyczają wspaniali w tym wydaniu Pedro Pascal i Lupita Nyong’o.

Zostaw komentarz

Polecamy:

70% naszych subskrybentów to boty, czyli o teorii martwego internetu

70% naszych subskrybentów to boty, czyli o teorii martwego internetu

Zeskanowałem tęczówkę za krypto – czy Worldcoin uratuje nas przed AI?

Zeskanowałem tęczówkę za krypto – czy Worldcoin uratuje nas przed AI?

To bezcenne doświadczenie dowiedzieć się czegoś od osoby, która rozumie nasz świat

To bezcenne doświadczenie dowiedzieć się czegoś od osoby, która rozumie nasz świat

Czerwony Delfin to fake news. Katarzyna Bąkowicz: powielanie go może doprowadzić do tragedii

Swoje pliki trzymam w DNA paprotki, czyli o przyszłości danych

Swoje pliki trzymam w DNA paprotki, czyli o przyszłości danych

Tygodnik

Tygodnik #16: Generator filmów i wyciek Mac Booków

Podcast #8: Sztuczne człowieczeństwo. O budowaniu relacji z AI

Tygodnik #15: Okulary Orion i ksiądz GPT z Poznania

Jak Hot or Not zapoczątkowało współczesny internet 26 Piętro

Na początku było Hot or Not

Pogrzeb i wesele. Powódź i sztuczna inteligencja